Na co uważać podczas kupowania szamba betonowego?

Ważnym aspektem przy zakupie szamba betonowego jest wybór odpowiedniej klasy betonu. Materiał musi posiadać odpowiednie certyfikaty, świadczące o jego wysokiej jakości. Nie poleca się zakupu zbiorników wyprodukowanych za pomocą betonu o zbyt niskich parametrach. Cechą rozpoznawczą dobrego producenta jest nie tylko wysoka klasa betonu, ale również obecność dodatkowych środków wzmacniających wykorzystany surowiec. Duże znaczenie może mieć także kwestia grubości ścian szamba betonowego. Zbiornik powinien mieć ściankę o grubości przynajmniej dziesięciu centymetrów. Część producentów oferuje szamba betonowe o niższej grubości ścian, która nie gwarantuje szczelności oraz trwałości zbiornika. 

Sposób łączenia

Bardzo duże znaczenie ma również sposób łączenia szamba betonowego z pokrywą. W niektórych przypadkach elementy te łączone są sobą pomocy zwyczajnej budowlanej pianki do montażu. Tego typu rozwiązanie jest proste i tanie, ale przy tym nietrwałe. Łączenie za pomocą zwykłej pianki budowlanej może prowadzić do rozszczelnień. W ten sposób zanieczyszczenia mogą wydostać się ze zbiornika. Grozi to również przedostaniem się do szamba betonowego wód gruntowych, co znacznie przyspieszy proces napełniania się zbiornika. Efektem tego jest konieczność częstszego i bardziej kosztownego opróżniania. Dlatego najlepsi producenci wykorzystują do klejenia preparaty całkowicie odporne na wodę i zmiany temperatury.

Udzielenie gwarancji

Podczas kupna szamba betonowego, warto zwrócić szczególną uwagę na otrzymywaną od producenta gwarancję. Częstą praktyką jest udzielanie gwarancji w formie rękojmi, na podstawie posiadanych przez dane szamba betonowe certyfikatów. W przypadku zaistnienia usterki, producent może nie uznać własnej winy. Przysługuje mu takie prawo, ponieważ w zawieranej umowie nie ma żadnych zapisów na temat potencjalnych wad, których wystąpienie obejmuje gwarancja. Dlatego gwarancja na szamba betonowe powinna być wydana w pisemnej formie. Musi też zawierać komplet obejmujących sprzedawcę określonych obowiązków oraz okresu, na jaki one obowiązują.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy jak dotąd

    Zostaw odpowiedź