Jaka bateria do kuchennego zlewu?

Oferta baterii kuchennych jest obecnie bardzo duża. Bogate jest zarówno wzornictwo, jak i funkcjonalności. Klienci nie mają zatem raczej problemu z doborem baterii, która będzie nie tylko praktyczna, ale będzie również pasować do wystroju kuchni i podobać się domownikom. Szczególnie w sklepach on-line znajdziemy duży wybór tych produktów. Do wyboru mamy baterie zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Wiele baterii produkowanych jest przez firmy wytwarzające zlewy, więc często dostępne są komplety lub baterie dedykowane do danego modelu zlewu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dowolną baterię. Jakimi czynnikami się kierować przy wyborze, aby dokonać wartościowego zakupu?

Jaka bateria kuchenna do jakiego zlewu?

Pierwszy i podstawowy wybór to rodzaj mocowania. Zazwyczaj jednak to baterię dobieramy do typu instalacji wodnej. Dwa zasadnicze typy to: baterie kuchenne naścienne, zwane też podtynkowymi, które montuje się na ścianie nad zlewem, oraz baterie sztorcowe, czyli stojące. Te drugie należą do coraz popularniejszych. Są praktyczne nie tylko od strony użytkowej, ale też technicznej. Dziś częściej przyłącza umiejscawia się pod blatem, co w razie awarii wymaga mniej pracy i zniszczeń wykończenia kuchni. Baterie sztorcowe są oczywistym wyborem w przypadku wyspy.

Praktyczne baterie kuchenne, czyli jakie?

Choć wygląd nie jest bez znaczenia, to w przypadku zakupu baterii do zlewu kuchennego należy raczej postawić na praktyczność. Szczególnie dotyczy to osób, które lubią gotować czy też muszą gotować i w efekcie spędzają dużo czasu w kuchni. Podstawą jest to, aby bateria była obrotowa i to o jak największym promieniu. W przypadku zlewów wielokomorowych przyda się wyciągana wylewka. Zdecydowanie bardziej praktyczny jest zakup baterii z mieszalnikiem, czyli jednym pokrętłem, niż z dwoma. Będzie łatwiej ustawić pożądaną temperaturę wody.

Dodatkowe funkcje baterii kuchennych

Postęp technologiczny nie ominął też branży armatury sanitarnej. Baterie kuchenne, jakie dziś można kupić w sklepach, są niezwykle praktyczne. Dla wygody, szczególnie dla osób intensywnie używających baterii, warto poszukać modeli z dodatkowymi „bajerami”. Coraz częściej stosuje się w kuchennych bateriach uruchamianie sensorem czy termostaty. Kupić można też baterie z dołączonym filtrem wody umieszczanym pod blatem. Klienci często też decydują się na zestawy z podgrzewaczem wody.

Co do designu, wybór jest olbrzymi i tu decydują już preferencje nabywców. Możemy wybrać zarówno typy tradycyjne, jak i nowoczesne czy w stylu retro. Kolorystyka baterii jest też stosunkowo bogata i nie ogranicza się do koloru srebrnego.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy jak dotąd

    Zostaw odpowiedź