Jak wybrać odpowiednią baterię prysznicową do łazienki?

Baterie prysznicowe zazwyczaj dobierane są na podstawie własnych preferencji. Pod uwagę brany jest zarówno design kabiny prysznicowej, jak i aranżację całej łazienki. Nierzadko baterie prysznicowe sprzedawane są w komplecie, razem z całym zestawem natryskowym. W jego skład wchodzi zazwyczaj słuchawka z mocowaniem punktowym, kolumną lub na drążku. Dzięki temu w wielu przypadkach użytkownik może sam zadecydować, z czego wypływała będzie woda. Poszczególne elementy zestawu można wymienić, np. jeżeli w wyniku eksploatacji zostaną zużyte, bądź też zajdzie potrzeba zmodernizowania całego wyposażenia łazienkowego. 

Wygląd baterii prysznicowej

Wygląd baterii prysznicowej jest stosunkowo drugorzędnym czynnikiem, jednak większość kupujących kieruje się nim podczas zakupów. Wynika to z faktu, że nawet baterie prysznicowe mają wpływ na spójność walorów estetycznych łazienki. Dlatego producenci posiadają w swojej ofercie baterie prysznicowe o zróżnicowanym wzornictwie. Większość modeli utrzymana jest w stylu klasycznym, a dominują pośród nich jednouchwytowe baterie prysznicowe, zazwyczaj posiadające barwę chromu. Natomiast bardziej stylizowane egzemplarze znajdują zastosowanie w łazienkach nawiązujących pod względem aranżacji do stylu retro. Nierzadko takie baterie prysznicowe mają wymyślne kształty pokręteł oraz korpusu, a także występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Pod względem wykończeń, najlepszym rozwiązaniem są korpusy z mosiądzu. W większości przypadków spotkać można chromowane wykończenia, jednak dostępne są również niklowane czy stalowe. Najbardziej eleganckie modele posiadają liczne zdobienia, na przykład z porcelany, kryształu czy bursztynu.

Dopasowanie baterii do łazienki

Baterie prysznicowe w większości przeznaczone są do montażu podtynkowego lub naściennego. Niektóre ekskluzywne zestawy zawierają również podłogowe modele. Naścienne baterie prysznicowe nazywane bywają również natynkowymi. Są one montowane bezpośrednio do rur, które doprowadzają do łazienki ciepłą oraz zimną wodę. Ich popularność związana jest przede wszystkim z łatwym montażem oraz szeroką ofertą. Na rynku znaleźć można zarówno bardzo tanie modele, jak i te bardziej standardowe oraz najbardziej luksusowe. Tego typu baterie prysznicowe można w łatwy sposób wymieniać na nowsze modele, ponieważ nie wymagają kucia ścian oraz układania zupełnie nowych instalacji służących do doprowadzenia wody. Wystarczy jedynie odkręcić starą armaturę, a następnie zamontować i przykręcić na jej miejscu nową.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy jak dotąd

    Zostaw odpowiedź